Průvodce každodenními úkoly při obchodování AOS. Trading holidays, zkrácené obchodní dny, měsíční checklist

Praktický průvodce rutinními úkoly při obchodování AOS.

Část 2: Trading holidays, zkrácené obchodní dny, měsíční checklist

Trading holidays, burzovní prázdniny:

Během burzovních prázdnin, v pracovní dny, kdy se na US burzách neobchoduje, vypínám obchodní platformu – odpojím data.

Nesmím potom zapomenout platformu opět zapnout před otevřením trhů následující obchodbí den!

Zkrácená obchodní seance, early closed trading days (!!!), velmi záludné dny :

Běher roku je několik dnů, kdy burzy zavírají dříve než obvykle. Tyto dny nejsou pevně stanovené, ale konkrétní datum se každý rok mění. Tyto specifické dny proto nebývají zahrnuty v kódu strategie a je dobré vše sledovat a být připraven(a) ručně zasáhnout.

Pokud obchoduji:

V tyto je možné běžně obchodovat, jsou zahrnuty v backtestu strategie. Ale k obchodování v tyto je potřeba přistupovat specificky.

Pohyby trhů nebývají velké a dosažený zisk nebo ztráta nebývá z hlediska celého roku významný/á.

Otevřenou pozici je třeba sledovat. Všechny otevřené pozice je třeba ručně zavřít zhruba 60 vteřin před skutečným zavření trhu, tedy např. o 3 hodiny dříve. Proto je třeba znát přesný čas zavření každého trhu v tyto nepravidelné dny.

Konec běžné denní seance, kdy je strategie připravena automaticky pozice zavřít, tedy spadá do času, kdy ve zkrácených dnech jsou už trhy zavřené. Pokud pozici nezavřete ručně dříve, zůstane zpravidla otevřena přes noc až do následujícího obchodního dne. V tomto případě se pozice automaticky zavře přímo při otevření burzy příští obchodní den.

Pokud neobchoduji:

Ve zkrácené obchodní dny většinou neobchoduji. Chovám jako při market holidays a platformu vypínám. 

Jsou potom drobné rozdíly mezi backtestem a skutečným obchodováním. Backtest vždy ukazuje obchody v těchto dnech jako realizované a uzavřené nejdéle na konci dne.

Opět. NESMÍM ZAPOMENOUT PLATFORMU ZAPNOUT před otevřením trhu následující obchodní den.

Měsíční checklist:

  • Ručně rolovat futures kontrakty 

V tradeStation je třeba ručně rolovat futures kontrakty. Zní to jako banalita, ale pokud zapomenete přerolovat, můžete přijít o obchod(y).

Pokud workspace stratregie pracuje s více daty, stačí rolovat kontrakt na Data1. Ostatní, Data2, Data3… stačí mít kontinuální kontrakt.

.

TradeStation neumožňuje automaticky rolovat obchodované kontrakty. Je třeba znát termím pro přerolování každého kontraktu. Většinou to bývá měsíčně nebo kvartálně, ale někreré kontrakty mají dokonce různé periody pro rolování v průběhu roku.

V daném měsíci se většinou roluje třetí týden. Dělám to tak, že při rolování v třetím týdnu měsíce zkouším přepsat aktuální kontrakt na ticker následujího kontraktu, od středy. Jakmile TS rozezná a přijme nový ticker, přeroluji všechny kontrakty, které obchoduji. Není to velmi sofistikovaná metoda, ale je spolehlivá a „blbuvzdorná“.

NEZAPOMEŇTE PŘEROLOVAT !

 

V části 1 a části 2 mého průvodce každodenním obchodováním jsem se pokusil shrnout jednotlivé opakující se úkony. Není to činnost zvlášť náročná, nejdůležitější je důslednost bez výjimek.

Pokud si nejste na 100% jisti, že jste vždy a za všech okolností (také při cestování, nemoci, společenských událostech…) schopni dodržet všechny denní a měsíční úkony, bude pro vás nejlepší zvolit profesionální řešení s plným servisem,  Striker nebo broker partneři.   .

 

Doufám, že můj ryze praktický průvodce vám pomůže při zvolení nejlepšího způsobu pro vaše obchodování automatických systémů.

Děkuji za vaše komentáře

 

Oldřich Karas

Napsat komentář