Něco o mně

Jmenuji se Oldřich Karas, jsem profesionální obchodník a developer automatických obchodních systémů. S obchodováním na burze jsem začal v r. 1997, kdy jsem koupil své první americké akcie a futures. Vzápětí jsem na vlastní kůži zažil Dotcom krizi v letech 1999-2001, to byla neskutečná jízda a pád. Vyzkoušel jsem v tradingu mnoho směrů a oblastí, od diskréčního obchodování přes komoditní spready, statistické arbitráže, opční strategie či akciová portfolia. Od r. 2010 se plně věnuji automatickým obchodním systémům, jejich vývoji a obchodování.

Pracuji v týmu se svým přítelem Robertem, také obchodníkem a developerem. Obchodujeme desítky našich systémů na svých účtech, ale vždy jen po několika instancích od jednoho systému. Vyvinutí a důkladné otestování jednoho systému podle našeho protokolu zabere stovky i tisíce hodin a tak jsme se rozhodli naše nejlepší systémy v omezeném množství dále pronajímat.

Jako vedlejší produkt našeho vývoje jsem koncem r. 2015 spustil www.PetronelSystems.com . Web pro pronájem automatických obchodních systémů se zcela otevřeným a transparentním přístupem, který je ojedinělý v této branži. Pomáhám lidem z asi 20 zemí vydělávat peníze obchodováním našich systémů. Často dostávám podobné dotazy e-mailem, proto jsem počátkem roku 2017 začal psát tento web blog abych se podělil o své názory nejen se svými klienty.

Pominu-li burzy,  jsem také otec 5 dětí s vášní pro cestování a sporty. Obchodování mi umožnilo navštívit 64 zemí a strávit alespoň část zimy mimo studenou Evropu.

Mým cílem je vytvořit na tomto místě blog, kde nejen obchodníci automatických systémů najdou nové tipy, nápady a inspiraci pro svou každodenní práci.

Oldřich Karas, leden 2017